Автор: autor  |  26 Вер 2019 | розділ: Без категорії

Щодо здійснення педагогічної діяльності начальником відділу освіти місцевої державної адміністрації

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ від 27.01.2015 р № 74/13/84-15

Про оплату праці

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист і в межах компетенції повідомляє.

<…>

2-4. Робота за сумісництвом регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1993 р № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – постанова № 245) і спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 р № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі – наказ № 43).

Згідно з пунктом 2 постанови № 245 тривалість роботи за сумісництвом не повинна перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половину місячної норми робочого часу.

Керівники державних підприємств, установ, організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій і т. П.) Та їх заступники не мають права працювати за сумісництвом (за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності).

<…>

При цьому відповідно до статті 12 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» голови місцевих державних адміністрацій, їх заступники, керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій не можуть суміщати свою службову діяльність з іншою, в тому числі на громадських засадах, крім викладацької, наукової та творчої діяльності у позаробочий час.

Таким чином, начальник відділу освіти місцевої державної адміністрації може здійснювати педагогічну діяльність лише у вільний від основної роботи час на умовах сумісництва на підставі укладеного трудового договору.

Оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу.

Згідно з пунктом 64 Інструкції № 102 повна ставка заробітної плати (посадовий оклад) вчителям, викладачам, вихователям та іншим педагогічним працівникам виплачується за 3 години педагогічної (викладацької) роботи на день або за 18 годин на тиждень, а при виконанні працівниками педагогічної роботи за сумісництвом педагогічне навантаження становить 0,5 ставки, або 9 годин на тиждень.

<…>

Переліком робіт, які не є сумісництвом (далі – Перелік), затвердженого наказом № 43, передбачено, що всі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до чинного законодавства не є сумісництвом. Зокрема, пунктом 3 цього Переліку передбачена педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік.

Отже, інші працівники можуть здійснювати педагогічну діяльність у закладах освіти як за сумісництвом у вільний час, так і з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік в основний робочий час.

Згідно з пунктом 12 Переліку виконання педагогічної роботи з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік в основний робочий час допускається з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати (директорам установ, закладів – з дозволу керівників відповідних управлінь місцевих державних адміністрацій (по підпорядкованості установи, заклади)).

Не є сумісництвом і педагогічна робота, в тому числі керівних працівників, без заняття штатної посади в тому ж навчальному закладі, установі в основний робочий час чи поза ним згідно з пунктом 8 Переліку.

У цьому випадку трудовий договір на виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата за години викладацької роботи проводиться понад основний посадового окладу (ставки) у порядку, передбаченому відповідно для викладачів по тарифікації.

Враховуючи норми пункту 91 Інструкції, обсяг цієї роботи обмежується в середньому 12 годинами на тиждень (480 годинами на рік).

 

Директор Департаменту О. Товстенко

Ще по цій тематиці:

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика