Як повернути частину грошей за навчання? Податкова пільга на навчання

Автор: autor  |  08 Лют 2016 | розділ: Без категорії

податковий кодекс 1

Що таке податкова знижка?

Кожен, хто працює за трудовим договором, платить 15% податку на доходи зі своєї заробітної плати. Якщо доводиться із зарплатні ще й оплачувати навчання, то держава надає податкову знижку – можливість повернути собі ці 15% податку.

Хто має право повернути гроші за навчання?

Оформити податкову знижку можуть студенти чи їхні батьки, які офіційно працювали на момент оплати контракту. Достатньо, щоби працював хтось один із батьків. Зароблених за податковий рік грошей має вистачити для оплати навчання, це головне. Якщо за навчання платив підприємець, то права на податкову знижку в нього немає.

 

 Які документи потрібно подати?

Ідемо до найближчого відділення податкової (тепер це Державна фіскальна служба, хай табличка на установі вас не бентежить) із таким пакетом документів:

 • копією паспорта (1 та 2 сторінки, а також прописка – і студента, і того, хто платив за навчання);
 • копією ідентифікаційного коду (обох осіб);
 • копією квитанції з банку про оплату навчання (довідка з університету про те, що ви заплатили за контракт, не є платіжним документом, а тому її не приймуть як підтвердження факту оплати);
 • оригіналом довідки про доходи (її видають в бухгалтерії за місцем роботи);
 • заявою про суму виплачених доходів та утриманих податків (приклад – тут);
 • декларацією про доходи (зразок – на сайті Державної фіскальної служби України);
 • номером банківської картки чи рахунка;
 • копією Договору про навчання;
 • копією свідоцтва про народження студента (навіть якщо студент повнолітній);
 • копією студентського (або довідкою про навчання з вишу).

Ці документи потрібно подати до 30 квітня року, наступного за звітним. Наприклад, якщо ви платили за навчання у 2015, то маєте право повернути гроші за навчання до 30 квітня 2016.

Наші рекомендації

Після отримання на роботі довідки про доходи за поточний рік і перед візитом до податкової пропонуємо самостійно порахувати, скільки приблизно грошей вам повинні повернути. Державна фіскальна служба пропонує свій варіант того, як це зробити.

Податкову знижку оформлюйте на того із сім’ї, хто офіційно отримує найбільшу заробітну платню. Логіка проста: ця особа платить більше податків, а тому більше повернуть.

Байдуже, що в Договорі про навчання зазначено, що «студент зобов’язується вносити плату». Хто подав декларацію про доходи, той і платив за навчання.

Тим, хто тільки збирається на контракт: платіть не всю суму відразу, а за кожен семестр окремо. Податкову знижку нараховують одноразово тільки за поточний рік, тому якщо ви навчаєтеся, наприклад, у 2015-2016, вам повернуть гроші тільки за 2015. А це половина суми. Якщо ж розбити платіж на 2 етапи у 2015 і 20156 роках, то гроші повернуть за обидва семестри.

У деяких університетах змушують вносити плату одноразово за весь рік. Це незаконно, проте так часто роблять. Аби заплатити за 2 підходи, перед укладенням Договору про навчання потрібно написати заяву на ім’я ректора про те, що у вас фінансові проблеми і ви бажаєте вносити суму щосеместру. Такі заяви зазвичай задовольняють.

Коментування закрито.


Останні коментарі

  Рубрики

  Статистика